Magyarság Háza Mesedélelőtt
Regisztráció
Jelentkezés lezárva
Esemény részletei
Magyarság Háza Mesedélelőtt Rengeteg Ábel és Kürtős Kata kalandjai Az erdélyi Tomcsa Sándor Színház Udvarhely Bábműhely előadása Időtartam: 50 perc Ajánlott életkor: 4+ Az előadás után kézműves
Esemény részletei
Magyarság Háza Mesedélelőtt
Rengeteg Ábel és Kürtős Kata kalandjai
Az erdélyi Tomcsa Sándor Színház Udvarhely Bábműhely előadása
Időtartam: 50 perc
Ajánlott életkor: 4+
Az előadás után kézműves foglalkozással várjuk kedves vendégeinket!
Magyarság Háza Galéria
1051 Budapest, Nádor u. 17.
2025. március 2. (vasárnap), 11:00
A részvétel ingyenes. Előzetes regisztráció javasolt. Kérjük regisztrált vendégeinket, hogy helyüket legkésőbb a meghirdetett kezdési időpont előtt húsz perccel foglalják el! Nem regisztrált vendégeinknek a fennmaradó szabad helyek függvényében tudunk helyet biztosítani. Helyfoglalás érkezési sorrendben.
Kérjük regisztrált vendégeinket, hogy amennyiben nem áll módjukban részt venni az adott programon, úgy ezt a változást szíveskedjenek előzetesen írásban jelezni (https://magyarsaghaza.net/kapcsolat/). Ellenkező esetben 3 (három) elmulasztott rendezvényt követő 90 napon belül nincs lehetőség érvényes regisztrációra az adott e-mail címmel (címekkel) és/vagy névvel (nevekkel).
Megértésüket köszönjük. (Bővebb információ: Adatkezelési Tájékoztató Kivonat.)
Hol volt, hol nem volt, a Hargitán innen, Udvarhelyszék közepén, egy székelykapu szegletén élt egy derék legény és takaros felesége. Ő a vásári bábjáték mintájára létrejövő hős: a Hargita hegyeinek Vitéz Lászlója, a furfangok Paprika Jancsija – becsületes nevén: Rengeteg Ábel. Elbűvölő párjával, Kürtős Katával együtt alkotják az első székely bábpárost. Mindketten ízig-vérig székely bábok a megjelenésüktől beszédükig, a szokásaiktól a gondolkodásukig. Jól tudják: a medve nem játék, de az ördöggel sem tanácsos packázni, ha nincs annak jó kedve.
De ha már muszáj – úgyis győz a jó. Feltéve, ha eléggé elfárad az ebadta ördög. Legalább annyira, hogy esze ágában se legyen két patán visszagyalogolni a pokolba. De persze a gonosz banyák sem hagyják magukat – csinos leányokká, megfáradt öregasszonyokká változnak és kedvük szerint csapják be a főhősöket. De tudjuk: úgyis győz a jó. Hiszen ki lehetne furfangosabb Rengeteg Ábelnél és Kürtős Katánál?
Szereplők: Szűcs-Olcsváry Gellért, Lukács Emőke, László Kata
Rendező: Aracs Eszter
Zene: Pál Attila
Látvány: Karácsony Kinga
A bábokat készítette: Berze Imre szobrászművész, Barabás Réka, Aracs Eszter, Lénárt András
Kérjük, olvassa el Általános Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Időpont
2025. március 2. 11:00 - 12:30
Helyszín
Magyarság Háza Galéria
1051 Budapest, Nádor u. 17.